تبلیغات
مطالب مذهبی
ابزار وبلاگنویسان ابزاروبلاگ

مطالب مذهبی
.

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

درباره نمازگزاران سهل انگار

1-     سوره ماعون آیه های 4 و 5 : پس وای بر نمازگزارانی که درباره نماز خود سهل انگار و بی توجه هستند.

2-   امام باقر (ع) : رسول خدا (ص) در مسجد نشسته بودند ، ناگاه مردی داخل شد و به پا ایستاد و نماز خواند و رکوع و سجده اش را تمام انجام نداد.پیامبر (ص) پس از مشاهده این صحنه فرمودند : این مرد مانند کلاغ که با نوکش به زمین می زند نماز خواند و اگر پیوسته چنان نماز بخواند اگر بمیرد ، به غیر از دین من مرده است . (وسائل الشیعه ج 3 ص 21 )

3-   امام صادق (ع) : چه بسا بر مردی پنجاه سال می گذرد و خدا از او یک نماز نمی پذیرد به خاطر اینکه نمازش را اشتباه خوانده و آن را درست و کامل به جای نیاورده است. ( بحارالانوار ج 84 ص 245 )

4-   رسول خدا (ص) : کسی که سجده و رکوع نمازش را تمام نمی کند ، نماز او قبول نیست و نیز فرمودند : دزدترین دزدها کسی است که از اذکار نمازش می دزدد. ( بحارالانوار ج 84 ص 252 )

5-   امام صادق (ع) : هر کس نماز واجب خود را ترک کند تا وقت آن بگذرد و آنگاه آن را قضا کند ، آن نماز تیره و تار به عالم اعلی می رود و به نطق ملکوتی می گوید : خدا تو را خوار و ذلیل کند چنانکه مرا ضایع ساختی . ( عقاب الاعمال ص 518 )

-------------------------------------------------------------------

در باره کسانی که نماز نمی خوانند

1- در دنیا :

1-     خدا برکت از مال و عمرش کم می کند.

2-     بهره ای از اسلام به او ندهد.

3-     سیمای صالحان را از وی بگیرد.

4-     هر کار خیری که انجام دهد پذیرفته نمی شود.

5-     دعایش مستجاب نمی شود.

6-     دعای صالحان در حقش مستجاب نمی شود.

2- به هنگام مرگ :

1-     با ذلت و آبروریزی می میرد.

2-   چنان سنگینی در خود احساس می کند که گویا کوهی بر سینه اش قرار گرفته است و چندان ضعف بر او غلبه کند که گویا او را با شلاق می زنند.

3-     دیگر آنکه تشنه شود به طوری که اگر همه آبهای دنیا را به او بیاشامند سیراب نشود.

3- در قبر :

1-     آنگه ملکی در قرش بر او نازل می شود که او را بترساند و زجرش نماید.

2-     قبرش غرق در تاریکی می شود.

3-     قبرش بر او بسیار تنگ می گردد.

4- در قیامت :

1-     آنکه به صورت الاغ محشور می شود.

2-     نامه عملش را به دست چپش می دهند.

3-     حسابش طولانی شود.

5- بر سر پل صراط :

1-     خدا به او نظر رحمت نمی نماید و از گناه پاکش نمی کند.

2-     ملکی او را با خفت و خواری در میان مردم با صورت روی زمین می کشد.

3-   هزار سال او را بر حساب سر پا نگه دارند سپس او را به جهنم پرتاب کنند ، چنانکه در قرآن می فرماید : از جهنمیان می پرسند چه چیز شما را دوزخی نمود ؟ می گویند : ما از نماز گزاران نبودیم.

( نصایح ص 148 )

6- امام صادق (ع) : مردی از رسول خدا (ص) درخواست نصیحتی کرد. حضرت فرمودند : ای مرد نماز را عندا ترک نکن ، زیرا کسی که از روی عمد نماز را ترک می کند از ملت اسلام بیرون است.

( وسائل الشیعه ج 3 ص 29 )

7- رسول خدا (ص)  : کسی که نماز خود را سبک بشمارد ، از زن یا مرد و در به جا آوردنش کوتاهی کند خدا او را به هجده کیفر مبتلا می کند . شش تا در دنیا ، سه تا هنگام مرگ ، سه تا در قبر ، سه تا در قیامت و سه تا در وقت عبور از پل صراط.

8- امام صادق (ع) : در کتب پیشینیان روایت شده است که : هر کس با هفتاد دختر در خانه زنا کند و هفتاد پیغمبر را بکشد و هفتاد کتاب آسمانی را بسوزاند گناهش کمتر است از کسی که یک روز نمازش را عمدا نخواند . ( نصایح ص 241 )

9- رسول خدا (ص) : در جهنم یک وادی است که از شدت عذاب آن جهنمیان هر روز هفتاد هزار مرتبه از آن می نالند و در وادی خانه ای از آتش و در آن خانه چاهی قرار دارد که در آن چاه تابوتی است و در آن تابوت ماری است که هزار سر دارد و در هر سری هزار دهان و در هر دهانی هزار نیش دارد و این است جایگاه کسانی که نماز نمی خوانند و شراب می خورند. ( لئالی الاخبار ص 395 )

10 – پیامبر (ص) : چیزی که مسلمان را کافر می کند ترک نماز واجبی است عمدا و نیست فاصله بین ایمان و کفر کگر ترک نماز . ( وسائل الشیعه ج 3 ص 29 )

11 – امام صادق (ع) : شخصی از امام پرسید : چرا شراب خوار و زنا کار کافر خوانده نمی شود ولی ترک کننده نماز کافر خوانده می شود ؟ امام فرمودند : برای اینکه زنا بر اثر غلبه شهوت است ولی نماز ترک نمی شود مگر به سبب خوار نمودن امر خدا و شخص شرابخوار از آن عمل لذت می برد ولی ترک کننده نماز از این کار لذتی نمی برد. ( وسائل الشیعه ج 3 ص 29 )

نوشته شده توسط حسین در یکشنبه ششم بهمن 1387 ساعت 5:28 بعد از ظهر | لینک ثابت | نظر بدهید

[ جمعه 2 دی 1390 ] [ 08:46 ب.ظ ] [ خر م دل فتیده ............................ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
.
 ابزار وبلاگنویسان