تبلیغات
مطالب مذهبی
ابزار وبلاگنویسان ابزاروبلاگ

مطالب مذهبی
.

افسانه فرپور

afsoonfpr@yahoo.com

خوشبختی از جنس یه حسه. خوشبختی نه در داشتن یه ثروت بی حده، نه در یه زندگی مرفه. خوشبختی یعنی یه دل خوش، خوشبختی یعنی درک آرامش، یعنی حس قشنگ رضایت.

معنی خوشبختی، رخ دادن اتفاقات در جهت خواسته ما نیست. روند زندگی خیلی وقت ها بر وفق مراد ما نیست، اما خوشبختی حتی تو همون لحظه ها جاری و زنده است. خوب که نگاه کنی توی سخت ترین و تاریک ترین اوضاع، مثه درخشان ترین ستاره تو شبای تار می درخشه. ممکنه توی همون اتفاقی باشه که با تموم وجود در انتظارش بودی اما درست عکسش رخ داده. اولش ممکنه خیلی دلخور شی و از بخت بدت بنالی، اما وقتی دلایل پنهان اون رخداد به مرور زمان برات روشن می شه به خاطر حکمتی که توش مخفی بوده متعجب می شی و حتی می خوای با تموم وجودت به خاطرش خدا رو شکر کنی.

خوشبختی همون حسی است که یه چشم تیزبین می خواد که ببیندش، یه نگاه ریزبین می خواد تا اونو بشناسه، یه دقت کافی می خواد تا بین این همه نگاه که ظرافت و دقتشون کم رنگ شده، بفهمدش.

خوشبختی درک معنای ارزشمند سلامتی است که داریم ولی ازش غافل شدیم و گاهی حتی نمی بینیمش. همون نعمت ارزشمندیه که قیمت نداره. فهمیدن عظمت قدرت اراده ای که در وجود همه ما هست و گاهی حتی از یاد بردیمش و ازش غافل شدیم. همون نیرویی که می تونه کوه رو جابه جا کنه و زندگی همه رو حتی تو بدترین موقعیت در جهت متعالی زیر و رو کنه.

خوشبختی حفظ و ارتقای امیده واسه رسیدن به آرزوهای قشنگ و رویاهای باشکوه. خوشبختی حس حضور و همراهی خدا در همه دقایق عمره، خوشبختی ایمان داشتن به حمایت خدا در سخت ترین و دشوارترین مسایل زندگیه. خوشبختی فرصت کمک کردن و همراهی کردن همه کسایی است که بهت نیاز دارن. خوشبختی قدرت نشوندن لبخند رو لب مادری است که عمرش رو با هزار امید و آرزوی شیرین صرف به این جا رسوندن تو کرده.

خوشبختی حس قشنگ شاد کردن یه دل غمگینه که وقتی تو شادش می کنی، امید زندگی رو بهش هدیه می دی و عظمت با شکوه زندگی رو با لطف تو دوباره درک می کنه.

خوشبختی قدرت دیدن همه زیبایی های دنیاست. توان شنیدن قشنگ ترین شنیدنی های زندگیه. خوشبختی حس کردن حضور خداست در لحظه لحظه های عمرت چه تو اون لحظه که غمگینی و چشمات باورنی و خیسه، چه اون لحظه که از نهایت خوشحالی داری بال در می یاری و دلت می خواد دستای مهربون خدا رو ببوسی.

خوشبختی همون لحظه ای است که حس واضح حضور خدا تو رو از انجام دادن کاری منع می کنه.

خوشبختی همون حسی است که درست تو اون لحظه خدا رو جلوی چشمت می یاره و تو به احترام خواست خدا از انجامش صرف نظر می کنی. خوشبختی همون کار خیری است که دور از چشم بقیه فقط به خاطر رضایت خدا با عشق انجامش می دی. خوشبختی اینه که بین این همه آدم تو مسلمونی و تو یه خانواده مسلمون دنیا اومدی.

خوشبختی اینه که شانس اینو داری که خوشبخت بودنت رو بفهمی و ازش لذت ببری. خوشبختی تموم گرفتاری ها و موانعی است که ازش گذشتی. خوشبختی تموم سختی هایی است که با استواری پشت سرگذاشتیش، خوشبختی اینه که تسلیم نشدی. با کمترین مشکل یا حتی سخت ترین مساله در جا نزدی و هنوز جرات و جسارت تلاش کردن در تو زنده است. بازی رو واگذار نکرده و زمین رو ترک نکردی. خوشبختی اینه که کوتاه نیومدی و مسایل در بدترین حالت تو رو از رو نبرده.

خوشبختی یه دلداری کوچیکه به اونی که روحیه اش رو باخته، همون فرصتی که خیلی خوش شانس بودی که نصیب تو شده. خوشبختی یه حس خوبه. یه حس قشنگ.

خوشبختی طلای ناب لحظه های حاله که می شه با گذروندن هنرمندانه اش لبریز از برکت و توفیقش کرد و بی نظیرترین و قشنگ ترین و بهترین زندگی رو ساخت.

حس خوب خوشبختی با همه عظمت بی اندازه، و شیرین و بی انتهاش پیشکشت. آرزو می کنم واسه همیشه در قلب مهربون تو جا داشته باشه.

منبع: مجله موفقیت

[ پنجشنبه هجدهم فروردین 1390 ] [ 19:6 ] [ شکیبا ]

[ سه شنبه 20 دی 1390 ] [ 07:25 ب.ظ ] [ خر م دل فتیده ............................ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
.
 ابزار وبلاگنویسان