تبلیغات
مطالب مذهبی
ابزار وبلاگنویسان ابزاروبلاگ

مطالب مذهبی
.
 

قواعدی بیستگانه جهت آرامش روح و روان
مجموعه: برای زندگی بهترقواعدی كه همه به آن نیاز دارند و زندگی بدون آن مزه ای ندارد .با یقین و إطمینان مؤمن باش . و تنها شعارت را خشنودی پروردگار قرار بده .هدف را فراموش نكن ، وسرآغاز اعمالت را نیت صادق قرار بده .با آرامش بخواب ، و آن را پشتیبانه ای برای بیداری بگذار .
در امورات زندگی با احتیاط عمل كن ، تا هیچ وقت با شكست روبرو نشوید .نفس خود را بر كار مورد نظر آموزش بده ، وبا جدیت آن را إجرا كن .قلبت را با ترازوی ربانی میزان كن .در تمام زمینه ها مادیات را وسیله قرار بده ، و وسیله را با هدفهای فاسد معیوب نساز .

دستورات پنچگانه زیر را رعایت كن !1- باید بفهمم.2- باید شروع كنم .3- باید برنامه ریزی كنم .4- باید دست به كار شوم .5- باید ادامه دهم.
شخصیتت را با چهار عنصر اصلی پرورش بده !1- روح و روان : با عبادت و استقامت .2- نفس و درون : با تزكیه و تهذیب .3- عقل و اندیشه : با اندیشه و تدبر .4- جسم : با ورزش و تمرین .دقت و مهارت را پشتیبانه ای برای تولیداتت قرار بده .در رویارویی با ستم و سختیها ، صبر و شكیبایی را پیشه كن .در ارتباط با دیگران ، واقعیت و گذشت را شعار خود فرار بده .در مسیر دوستی ، با كسی كه به تو اطمینان دارد ، دوست صمیمی و راستگو باش .
حقوق هركسی را به اندازه شایستگی اش رعایت كن .اعتراف به اشباه فضیلت است ، این فضیلت را از دست نده ، زیرا ضررمند دنیا و آخرت می شوید .اطلاعات مورد نیاز را به دست آور ، و در سرآغاز كار توانایی خود را فراموش نكن .به بازی و سرگرمی اقدام كن ، اما از حد تجاوز نكند .
از خستگی دور از اندازه خود داری كن ، هرچند منجر به كاهش تولید شود .از عواملی كه موجب از دست دادن شخصیت ، عقیده و مادیات می گردد ، پرهیز كن .از همان سرآغاز كار به سرأنجام آن نیز اندیشه كن .

[ چهارشنبه 15 خرداد 1392 ] [ 11:10 ب.ظ ] [ خر م دل فتیده ............................ ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
.
 ابزار وبلاگنویسان